🎄 God Jul & Gott Nytt År! 🎄
Låt oss minnas de härliga turerna vi haft, drömma om nya äventyr och planera för ännu fler körningar nästa år!
Dags för mc-fika igen! Vi ses på lördag den 7 februari kl. 12.00!
Även om det har varit en osedvanligt kall januarimånad så märks det att dagarna blir allt längre. Kom och ta en fika med likasinnade på Trend café på Storheden i Luleå.
(Bilden är AI-genererad)
Låt oss minnas de härliga turerna vi haft, drömma om nya äventyr och planera för ännu fler körningar nästa år!
Nu är det dags igen! Hojfika lördag 6 december klockan 12:00. Skippa julhetsen ett tag så ses vi på Trend café på Storheden i Luleå. Där snackar vi om resor som genomförts eller (förhoppningsvis) skall genomföras.
På söndag klockan 10:00 startat vi vid Järnvägsstationen i Luleå och rullar vidare mot Vuollerim och Spegeldammen. Vi kommer att ha ett matstopp i Jokkmokk innan vi styr mot Kåbdalis, Storforsen och Älvsbyn för ytterligare stopp. Alla är välkomna!